Аморим Мазрауини «Милан»га олиб келмоқчи
«Милан» клуби «Манчестер Юнайтед» ҳимоячиси Нусайр Мазрауи билан шартнома имзоламоқчи. Бу ҳақда The Athletiс нашри хабар берди.
Манбага кўра, «россонери» устози Рубен Аморим собиқ шогирдини Италия чемпионатига таклиф қилишни истамоқда. Марокашлик 28 ёшли футболчи илгари «қизил иблислар»да Аморим билан биргаликда ишлаган.
Маълумотларга кўра, «Милан» аввал ҳам Мазрауининг трансферига қизиққан, бироқ ўша пайтда футболчи клубнинг устувор вариантларидан бири бўлмаган.
Мазрауи бу мавсумда жамоа сафида АПЛ доирасида битта учрашувда майдонга тушишга улгурди. Transfermarkt футболчининг бозор қийматини 18 миллион еврога баҳоламоқда.

Клуб «Милан» намерен заключить контракт с защитником «Манчестер Юнайтед» Нусайром Мазрауи. Об этом сообщает издание The Athletic.
Согласно источнику, тренер «россонери» Рубен Аморим хочет пригласить своего бывшего подопечного в чемпионат Италии. 28-летний марокканский футболист ранее работал вместе с Аморимом в составе «красных дьяволов».
По информации, «Милан» уже проявлял интерес к трансферу Мазрауи, но тогда игрок не был одним из приоритетных вариантов для клуба.
В этом сезоне Мазрауи успел выйти на поле в составе команды в одном матче в рамках АПЛ. Transfermarkt оценивает рыночную стоимость игрока в 18 миллионов евро.