Артета «Арсенал»нинг ёзги трансфер режаси ҳақида гапирди
«Арсенал» бош мураббийи Микел Артета жамоа ёзги трансфер ойнаси якунига қадар яна янги футболчиларни таркибга қўшишга ҳаракат қилишини айтди.
«Арсенал» «Комо»га қарши ўртоқлик баҳсида 1:1 ҳисобида дуранг ўйнади ва пеналтилар сериясида ғалаба қозонди. Ушбу баҳсда Бруно Гимараес «Арсенал» сафида илк бор майдонга тушди. «Нюкасл»дан 75 миллион фунт эвазига трансфер қилинган футболчи янги жамоасидаги дебютини нишонлади.
Артета жамоанинг ҳимоя чизиғини кучайтириш учун Уилям Салибанинг ўрнига футболчи изламоқда. Шунингдек, Лондон клуби ҳужум чизиғини кучайтиришни режалаштирмоқда. «Арсенал» Винисиус Жуниорни трансфер қилиш имкониятидан маҳрум бўлди, бразилиялик футболчи яқинда «Реал» билан шартномасини узайтирди.
«Биз яна нимадир қилишни хоҳлаймиз, чунки ҳар сафар жамоани кучайтириш ва унга кўпроқ сифат ҳамда чуқурлик қўшиш имконияти бўлса, бундан фойдаланишимиз керак. Бунинг учун ҳаракат қилмоқдамиз. Трансфер бозорида ҳамма нарса фақат сизга боғлиқ эмас, биз буни жуда яхши тушунамиз», — деди Артета Меtrо нашрига.
«Аммо клубнинг ёндашуви, истаги ва мақсади шубҳасиз. Буни амалга оширишга уриниб кўрамиз. Бироқ буни ваъда қила олмаймиз, чунки бу фақат бизга боғлиқ эмас», — дея қўшимча қилди мутахассис.
Артетанинг фикрича, таркибни сезиларли даражада кучайтира оладиган футболчилар трансфер бозорида жуда кам.
«Бозорда жамоага сезиларли даражада қўшимча сифат бера оладиган футболчилар жуда кам. Шунга қарамай, таркибни кучайтириш учун ҳаракат қиламиз», — деди испаниялик мутахассис.
Эслатиб ўтамиз, Артета «Челси» ва «Манчестер Юнайтед» қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган Майлз Люис-Скелли борасидаги миш-мишларга изоҳ беришдан бош тортди.

Артета рассказал о летних трансферных планах «Арсенала»
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета заявил, что команда постарается добавить в состав новых игроков до закрытия летнего трансферного окна.
«Арсенал» сыграл вничью 1:1 в товарищеском матче против «Комо» и одержал победу в серии пенальти. В этом матче Бруно Гимараес впервые вышел на поле в составе «Арсенала». Футболист, приобретённый за 75 миллионов фунтов у «Ньюкасла», отпраздновал свой дебют в новой команде.
Артета ищет замену Уильяму Салиба, чтобы укрепить оборонительную линию команды. Также лондонский клуб планирует усилить линию атаки. «Арсенал» упустил возможность подписать Винисиуса Джуниора, бразильский футболист недавно продлил контракт с «Реалом».
«Мы хотим сделать ещё что-то, потому что всякий раз, когда есть возможность усилить команду и добавить ей больше качества и глубины, мы должны использовать её. Мы прикладываем усилия для этого. На трансферном рынке не всё зависит только от вас, мы это прекрасно понимаем», — сказал Артета изданию Metro.
«Однако подход, желание и цель клуба несомненны. Мы постараемся это осуществить. Но мы не можем гарантировать этого, так как это зависит не только от нас», — добавил специалист.
По мнению Артеты, на трансферном рынке очень мало игроков, которые могли бы значительно усилить состав.
«На рынке очень мало футболистов, которые могут значительно повысить качество команды. Тем не менее, мы будем стремиться усилить состав», — добавил испанский специалист.
Напомним, что Артета отказался комментировать слухи о Майлзе Луисе-Скелли, к которому проявляют интерес «Челси» и «Манчестер Юнайтед».