«Лацио» Икарди билан боғланди
Рим клуби эркин агент мақомидаги аргентиналик ҳужумчини таркибга қўшиб олиш имкониятини кўриб чиқмоқда.
«Лацио» аргентиналик ҳужумчи Мауро Икардини таркибга қўшиб олиш вариантини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда Sky sport хабар берди.
Манбага кўра, Рим клуби спорт директори Анжело Фабиани 33 ёшли футболчи билан аллақачон мулоқот ўтказган. «Лацио» аргентиналик футболчининг фаолиятини Римда давом эттиришга тайёрлигини аниқламоқчи.
Икардининг молиявий талаблари трансфердаги асосий тўсиқлардан бири бўлиши мумкин. Шунингдек, ҳужумчи Чемпионлар лигасида иштирок этадиган клубдан таклиф олишни кутмоқда.
Маълумот учун, Икарди июл ойидан буён «Галатасарой» билан шартномаси якунлангач, эркин агент мақомида. У фаолияти давомида «Интер», «ПСЖ» ва «Сампдория» клублари сафида ҳам тўп тепган. Ўтган мавсумда аргентиналик ҳужумчи барча турнирларда 47 та баҳсда 16 та гол уриб, 3 та голли узатмани амалга оширган.

«Лацио» рассматривает вариант включения в состав аргентинского нападающего Мауро Икарди. Об этом сообщает Sky Sport.
По информации источника, спортивный директор римского клуба Анджело Фабиани уже провёл переговоры с 33-летним футболистом. «Лацио» хочет выяснить, готов ли аргентинский футболист продолжить карьеру в Риме.
Финансовые требования Икарди могут стать одной из главных преград в трансфере. Кроме того, нападающий ждёт предложения от клуба, участвующего в Лиге чемпионов.
Для справки, с июля Икарди находится в статусе свободного агента после завершения контракта с «Галатасараем». В ходе своей карьеры он также выступал за «Интер», «ПСЖ» и «Сампдорию». В прошлом сезоне аргентинский нападающий забил 16 голов и сделал 3 голевые передачи в 47 матчах всех турниров.