«Арсенал» ва «Челси» Тиагога қизиқиш билдирмоқда
«Челси» ва «Арсенал» клублари «Брентфорд» ҳужумчиси Игор Тиагога қизиқиш билдирмоқда. Бу ҳақда инсайдер Николо Скиранинг хабар берди.
Манбага кўра, Лондон клублари бразилиялик 24 ёшли форварднинг бу мавсумдаги сермаҳсул ўйинига юқори баҳо берган.
Тиаго бу мавсумда «асалари» сафида барча турнирлар доирасида 37 та ўйинда майдонга тушиб, 25 та гол уришга ва битта самарали узатмани амалга оширишга муваффақ бўлди.
«Брентфорд» раҳбарияти агар трансфер суммаси 71 миллион фунт стерлингдан (81,6 миллион евро) ошса, футболчини сотиш бўйича таклифларни кўриб чиқишга тайёрлигини билдирган.
Игор «Брентфорд» сафига 2024 йилнинг июл ойида келиб қўшилган эди. Футболчининг клуб билан амалдаги меҳнат шартномаси 2031 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.

«Арсенал» и «Челси» проявляют интерес к Тиагу
Клубы «Челси» и «Арсенал» проявляют интерес к нападающему «Брентфорда» Игорю Тиагу. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
По данным источника, лондонские клубы высоко оценили результативную игру 24-летнего бразильского форварда в этом сезоне.
Тиаго в этом сезоне провёл 37 матчей за «пчёл» во всех турнирах, забив 25 голов и сделав одну результативную передачу.
Руководство «Брентфорда» заявило, что готово рассмотреть предложения о продаже футболиста, если сумма трансфера превысит 71 миллион фунтов стерлингов (81,6 миллиона евро).
Игор присоединился к «Брентфорду» в июле 2024 года. Текущий контракт футболиста с клубом рассчитан до лета 2031 года.