Суперлига 12-туридан ўрин олган «Нефтчи» – «Бухоро» (2:1) учрашувидан кейинги матбуот анжуманида меҳмонлар бош мураббийи Александр Хомяков иштирок этди.
«Аввало барчани мавсумнинг иккинчи ярми старт олгани билан табриклайман. Ўйлайманки, ҳаммамиз ўзимизнинг футболни соғиниб қолгандик. Ўйин ҳақида тўхталадиган бўлсам, амалдаги чемпионга қарши кураш олиб бордик ва жиддий қаршилик кўрсатишга ҳаракат қилдик.
Ҳаммаси яхши кетаётганди, бироқ баҳс охирларида гол ўтказиб мағлубиятга учрадик. Эътиборни ҳимояга қаратдик ва бу тушунарли эди. Лекин футболда 90 дақиқа ҳимояланиш осон эмас. Бугун биз шундан азият чекдик. Айтиб ўтганимдек, чемпионга қарши баҳс олиб бордик, омадимиз келмади. Яна нимаям дейман, «Нефтчи»ни ғалаба билан табриклайман. Биз энди кейинги ўйинга тайёргарлик кўрамиз», - дея Хомяковнинг сўзларидан келтиради «Бухоро» матбуот хизмати.

Александр Хомяков: «В матче с чемпионом нам не повезло»
После матча 12-го тура Суперлиги между «Нефтчи» и «Бухарой» (2:1) на пресс-конференции выступил главный тренер гостей Александр Хомяков.
«Прежде всего, поздравляю всех с началом второй половины сезона. Думаю, все мы успели соскучиться по нашему футболу. Если говорить об игре, то мы сражались против действующего чемпиона и старались оказать серьезное сопротивление.
Все шло хорошо, но в концовке матча пропустили гол и потерпели поражение. Сосредоточились на защите, и это было понятно. Но в футболе защищаться 90 минут непросто. Сегодня мы страдали от этого. Как я уже сказал, мы играли против чемпиона, и нам не повезло. Что еще можно сказать, поздравляю «Нефтчи» с победой. Теперь мы будем готовиться к следующему матчу», - приводит слова Хомякова пресс-служба «Бухары».