«Женоа» ҳужумчи Лорензо Коломбонинг трансферини расман эълон қилди. Италиялик футболчи «Милан»дан тўлиқ трансфер асосида жамоага кўчиб ўтди.
24 ёшли форвард Генуя клубида 2025/26 йилги мавсумни ижара асосида ўтказганди. Football Italia хабарига кўра, «Женоа»нинг А Серияда жон сақлаб қолиши ҳамда футболчининг чемпионатда камида 5 та гол уриши мажбурий сотиб олиш бандини фаоллаштирган.
Коломбо янги шартнома имзолаганидан кейин клубга миннатдорлик билдирди.
«Мен «Женоа» сафида ўйнашда давом этаётганимдан хурсандман. Стадиондаги атмосфера ҳар бир баҳсда мени ҳайратда қолдиради. Ўн минглаб мухлислар учун ушбу клуб нимани англатишини яхши тушунаман», — деди футболчи.
Манбага кўра, трансфер суммаси 10 миллион еврони ташкил қилган. Коломбо учун бу «Милан» билан 16 йиллик боғлиқликдан кейинги илк тўлақонли кетиш бўлди.

«Дженоа» полностью выкупил Лоренцо Коломбо
«Дженоа» официально объявил о трансфере нападающего Лоренцо Коломбо. Итальянский футболист перешёл в команду на основе полного трансфера из «Милана».
24-летний форвард провел сезон 2025/26 на правах аренды в клубе из Генуи. Согласно данным Football Italia, условия обязательного выкупа были активированы благодаря тому, что «Дженоа» сохранил место в Серии А, а игрок забил не менее 5 голов в чемпионате.
Коломбо выразил благодарность клубу после подписания нового контракта.
«Я рад продолжать играть за «Дженоа». Атмосфера на стадионе впечатляет меня в каждом матче. Я прекрасно понимаю, что этот клуб значит для десятков тысяч болельщиков», — сказал футболист.
По данным источника, сумма трансфера составила 10 миллионов евро. Для Коломбо это стало первым полноценным уходом после 16 лет, проведённых в «Милане».