Улар Аргентинага қарши баҳсни бошқарган бош ҳакамдан норози бўлди.
Жазоир футбол федерацияси жаҳон чемпионати гуруҳ босқичи 1-туридан ўрин олган Аргентинага қарши баҳсни бошқарган ҳакамдан норози бўлди.
TSA нашри хабар беришича, африкаликлар бош ҳакам полшалик Шимон Марчиняк томонидан йўл қўйилган қўпол хатолар юзасидан FIFA’га расмий шикоят ариза билан мурожаат қилди.
Такдим этилган шикоятномада қайд этилишича, баҳс давомида аргентиналик футболчилар томонидан содир этилган иккита жиддий қоидабузарлик ҳакам томонидан жазосиз қолдирилган.
Хусусан, биринчи вазият ўйиннинг 31-дақиқасида юз берган: Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси Лионел Месси рақиб ҳимоячиси Айсса Мандининг болдир қисмига бутсасининг тишлари (шипи) билан очиқчасига зарба берган бўлса-да, Марчиняк ҳатто сариқ карточка ҳам кўрсатмаган.
Иккинчи ҳакамлик хатоси сифатида учрашувнинг 74-дақиқасида аргентиналик яримҳимоячи Алексис Макаллистернинг жазоирлик вингер Иброҳим Маза юз қисмига тирсак билан зарба бергани кўрсатилган.

Алжир подал официальную жалобу на Шимона Марчиняка в FIFA
Алжирская футбольная федерация осталась недовольна арбитром, который судил матч против Аргентины в первом туре группового этапа чемпионата мира.
Как сообщает издание TSA, африканцы обратились в FIFA с официальной жалобой на грубые ошибки, допущенные главным арбитром польским Шимоном Марчиняком.
В представленной жалобе отмечается, что в ходе матча две серьезные нарушения правил аргентинскими футболистами остались без наказания со стороны арбитра.
В частности, первый инцидент произошел на 31-й минуте игры: нападающий сборной Аргентины Лионель Месси открыто ударил защитника Айссу Манди шипами бутс по голени, однако Марчиняк даже не показал желтую карточку.
Второй арбитражной ошибкой назван эпизод на 74-й минуте, когда аргентинский полузащитник Алексис Макаллистер ударил локтем в лицо алжирского вингера Ибрахима Мазу.