Таиландда давом этаётган сув спорти турлари бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг навбатдаги кунида Ўзбекистон жамоаси вакиллари яна шоҳсупага кўтарилди.
Сузиш баҳсларида Муҳаммадисмоил Раҳмонов U-18 тоифасида 200 метрга брасс усулида сузиш дастурида олтин медални қўлга киритиб, Осиё чемпиони бўлди.
Шунингдек, Паризод Абдукаримова U-18 тоифасида 100 метрга чалқанча усулда сузиш баҳсларида бронза медалига сазовор бўлди.
Эслатиб ўтамиз, Таиланд мезбонлик қилаётган ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатида Ўзбекистон делегацияси турли йўналишларда медаллар учун курашни давом эттирмоқда.

Юные узбекские пловцы завоевали ещё 2 медали на чемпионате Азии
В Тайланде продолжается чемпионат Азии по водным видам спорта среди молодежи, где представители сборной Узбекистана вновь поднялись на пьедестал.
В соревнованиях по плаванию Мухаммадисмоил Рахмонов в категории U-18 завоевал золотую медаль в заплыве на 200 метров брассом, став чемпионом Азии.
Также Паризод Абдукаримова в категории U-18 завоевала бронзовую медаль в заплыве на 100 метров на спине.
Напомним, что делегация Узбекистана продолжает борьбу за медали в различных дисциплинах на молодежном чемпионате Азии, проходящем в Тайланде.