Ўзбекистон миллий жамоаси аъзолари учун махсус семинар ташкил этилди
AҚШ, Канада ва Мексика майдонларида бўлиб ўтадиган FIFA Жаҳон чемпионати-2026 олдидан Ўзбекистон миллий жамоаси футболчилари ҳамда мураббийлар штаби учун махсус семинар ташкил этилди. Бу ҳақда О'ФА матбуот хизмати хабар берди.
Унда FIFA Жаҳон чемпионатида амал қилинадиган шаффофлик қоидалари, спорт ҳалоллиги тамойиллари ҳамда футболчилар ва жамоа вакилларининг мазкур йўналишдаги мажбуриятлари юзасидан маълумотлар тақдим этилди.
Шунингдек, семинар давомида FIFA томонидан тақдим этилган ахборот ва маслаҳат хизматлари, иштирокчилар учун мавжуд мурожаат каналлари ҳамда мусобақалар давомида амал қилинадиган тегишли тартиб-таомиллар юзасидан тушунтиришлар берилди.

Перед чемпионатом мира FIFA 2026, который пройдет на полях США, Канады и Мексики, для футболистов национальной сборной Узбекистана и тренерского штаба был организован специальный семинар. Об этом сообщила пресс-служба ОФА.
На семинаре были представлены правила прозрачности, применяемые на чемпионате мира FIFA, принципы честной игры, а также обязанности футболистов и представителей команды в этом направлении.
Кроме того, в ходе семинара были даны разъяснения по информационным и консультационным услугам, предоставляемым FIFA, доступным каналам обращения для участников, а также соответствующим процедурам, применяемым в ходе соревнований.
Для членов национальной сборной Узбекистана организован специальный семинар
5 июня, 02:22
FIFA организовала специальный семинар по вопросам честной игры и обеспечения прозрачности в футболе.