Футболчи клуб сафида 818 та расмий ўйин ўтказган.
ЦСКА дарвозабон Игор Акинфеев билан шартномани 2027 йилгача узайтирди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
«35 йилдан ошди-ки, бизнинг 35-рақамимиз ўзини қизил-кўк рангларга бағишлаб келмоқда. Кичкина Игор ЦСКАга биринчи машғулотга 4 ёшида келган. Ҳозирда унинг ҳисобида фаолиятидаги 929 та ўйин бор, уларнинг 382 таси «қуруқ» ўйинлар, мамлакат чемпионатидаги олтита ғалаба, саккизта Россия Кубоги, саккизта мамлакат Суперкубоги, УЕФА Кубоги, шунингдек, Россия миллий жамоаси таркибида Европа чемпионати бронзаси мавжуд. Игор Акинфеев – жаҳон футболи тарихидаги энг содиқ футболчи ва бу мавсум у учун 24-мавсум бўлади», — дейилади клуб хабарида.
Футболчи клуб сафида 818 та расмий ўйин ўтказиб, уларнинг 327 тасида ўз дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолган.

ЦСКА продлил контракт с Акинфеевым
ЦСКА продлил контракт с вратарём Игорем Акинфеевым до 2027 года. Об этом сообщила официальная страница клуба.
«Более 35 лет наш номер 35 преданно служит красно-синим цветам. Маленький Игорь пришёл на первую тренировку в ЦСКА в 4 года. Сейчас на его счету 929 матчей за карьеру, из них 382 "сухих" игр, шесть побед в чемпионате страны, восемь Кубков России, восемь Суперкубков страны, Кубок УЕФА, а также бронза чемпионата Европы в составе сборной России. Игорь Акинфеев — самый преданный футболист в истории мирового футбола, и этот сезон станет для него 24-м», — говорится в сообщении клуба.
Футболист провёл 818 официальных матчей за клуб, в 327 из них сохранив свои ворота в неприкосновенности.