«Ювентус» бош мураббийи Лучано Спалетти жамоа ҳужумчиси Кенан Йилдизнинг келажаги борасидаги саволга жавоб берди. Аввалроқ туркиялик футболчига Англиянинг «Арсенал» ва «Челси» клублари қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
«Мен хотиржамман. Мен учун энг муҳими — келаси мавсум Йилдизни майдонга тушириш имкониятига эга бўлиш. У аллақачон катта футболчи ва шошилиш керак эмаслигини тушунади.
Унинг келажаги — «Ювентус»да. Бу клуб унинг учун аллақачон 100 миллион евро тўлашга тайёр. Мен, клуб раҳбарияти ва футболчининг ўзи унинг салоҳиятини тўлиқ намойиш этишини истаймиз. Мухлислар ҳам айнан шуни кутмоқда», — деди Спалетти клуб расмий сайтига.
Маълумот учун, Йилдиз 2022 йилда «Бавария»дан эркин агент сифатида «Ювентус»га қўшилган. Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2030 йил июнигача мўлжалланган.
Туркиялик футболчи 2025/26 йилги мавсумда «Ювентус» сафида барча мусобақаларда 47 та учрашувда майдонга тушиб, 11 та гол ва 10 та голли узатмага муаллифлик қилган. Тransfermarkt унинг бозор қийматини 75 миллион еврога баҳоламоқда.
Эслатиб ўтамиз, Йилдизнинг «Ювентус» билан шартномаси 2030 йилгача амал қилади. Турин клуби футболчини жамоанинг узоқ муддатли лойиҳасидаги муҳим футболчилардан бири сифатида кўрмоқда.

Спаллетти: «Будущее звезды — в «Ювентусе»»
Главный тренер «Ювентуса» Лучано Спаллетти ответил на вопрос о будущем нападающего команды Кенана Йылдиза. Ранее сообщалось, что к турецкому футболисту проявляют интерес английские клубы «Арсенал» и «Челси».
«Я спокоен. Для меня главное — иметь возможность выпустить Йылдиза на поле в следующем сезоне. Он уже стал большим игроком и понимает, что торопиться не стоит.
Его будущее — в «Ювентусе». Клуб уже готов заплатить за него 100 миллионов евро. Я, руководство клуба и сам футболист хотим, чтобы он полностью раскрыл свой потенциал. Болельщики тоже именно этого ждут», — сказал Спаллетти официальному сайту клуба.
Отметим, что Йылдиз присоединился к «Ювентусу» в 2022 году в качестве свободного агента из «Баварии». Его действующий контракт с клубом рассчитан до июня 2030 года.
В сезоне 2025/26 турецкий футболист провел 47 матчей во всех соревнованиях за «Ювентус», забив 11 голов и отдав 10 результативных передач. Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 75 миллионов евро.
Напомним, что контракт Йылдиза с «Ювентусом» действует до 2030 года. Туринский клуб рассматривает футболиста как одного из важных игроков в долгосрочном проекте команды.