Каталонияликлар “Манчестер Сити” билан 60–65 млн евро атрофида келишмоқчи.
“Барселона” Родри трансферини 48 соат ичида якунлашга ҳаракат қилмоқда. Испаниянинг Marca нашрининг ёзишича, каталонияликларнинг 30 ёшли ярим ҳимоячининг 2026/27 йилги мавсумда “блауграна” либосида тўп суришига ишончи комил, аммо “Манчестер Сити” билан музокаралар кутилганидан кўпроқ вақт оляпти.
“Барселона” ва Родри шахсий шартнома бўйича бир неча кун олдин келишиб бўлган. Энди асосий масала — икки клуб ўртасидаги трансфер суммасини келишиш. Каталонияликлар аввал “Сити”га 50 млн евро таклиф қилган, аммо инглиз клуби бу таклифни рад этган. Манчестерликлар футболчи учун тахминан 70 млн евро талаб қилмоқда.
Айни пайтда томонлар ўзаро талабларни яқинлаштириш устида ишламоқда. “Барселона” трансферни 60–65 млн евро атрофида, айрим бонуслар қўшилган ҳолда якунлашни режалаштирган. Манбага кўра, клублар ўртасида мулоқот яхши кечмоқда ва келишувга эришиш учун жиддий тўсиқ йўқ. Бироқ молиявий тафовут музокараларни секинлаштирмоқда.
Каталонияликлар келишувни айнан шу ҳафтада расмийлаштиришга ишонмоқда. Бироқ клуб раҳбарияти ҳозирча 48 соат ичида битимга эришишни кафолатлай олмаяпти. Бу эса Родрининг жума куни “Манчестер Сити” машғулотларига қўшилиб кетиши эҳтимолини юзага келтирмоқда.
“Манчестер Сити” бош мураббийи Энцо Мареска ҳам аввалроқ Родри жума куни Манчестерда бўлишини айтган эди. Испаниялик футболчи 2019 йилдан буён “Сити” шарафини ҳимоя қилиб келмоқда ва унинг амалдаги шартномаси тугашига яна бир йил бор.
Шу билан бирга, “Барселона”да Родрининг “Сити” машғулотларига бориши трансферни автоматик равишда барбод қилмайди, деган умид бор. Агар клублар ўртасидаги музокаралар яқин соатларда жиддий илгариласа, футболчи жамоа билан машғулотга қўшилмаслиги ҳам мумкин. Бунинг учун эса трансфер жараёни жадаллашиши керак.

Каталонцы хотят договориться с "Манчестер Сити" на сумму около 60–65 млн евро.
"Барселона" стремится завершить трансфер Родри в течение 48 часов. По сообщениям испанского Marca издания, каталонцы уверены, что 30-летний полузащитник будет выступать в составе "блауграна" в сезоне 2026/27, но переговоры с "Манчестер Сити" занимают больше времени, чем ожидалось.
"Барселона" и Родри уже несколько дней назад согласовали личный контракт. Теперь основной вопрос — согласование суммы трансфера между двумя клубами. Каталонцы изначально предложили "Сити" 50 млн евро, но английский клуб отклонил это предложение. Манкунианцы требуют около 70 млн евро за игрока.
В настоящее время стороны работают над сближением требований. "Барселона" планирует завершить трансфер за сумму в 60–65 млн евро с некоторыми бонусами. Согласно источнику, общение между клубами проходит хорошо, и нет серьезных препятствий для достижения соглашения. Однако финансовые разногласия замедляют переговоры.
Каталонцы надеются оформить сделку именно на этой неделе. Однако руководство клуба пока не может гарантировать достижение соглашения в течение 48 часов. Это создает вероятность того, что Родри в пятницу присоединится к тренировкам "Манчестер Сити".
Главный тренер "Манчестер Сити" Энцо Мареска также ранее заявлял, что Родри будет в Манчестере в пятницу. Испанский футболист защищает цвета "Сити" с 2019 года, и его текущий контракт истекает через год.
Тем не менее, в "Барселоне" надеются, что участие Родри в тренировках "Сити" автоматически не сорвёт трансфер. Если переговоры между клубами значительно продвинутся в ближайшие часы, игрок может не присоединяться к тренировкам с командой. Для этого необходимо ускорение процесса трансфера.