«Реал» қайси футболчига 150 млн евро сарфламоқчи эканлиги маълум
Португалиялик 21 ёшли футболчининг Transfermarkt порталидаги баҳоси 140 миллион еврони ташкил этмоқда.
«Реал» клуби «ПСЖ» яримҳимоячиси Жоау Невешни ўз сафига қўшиб олиши мумкин. Бу ҳақда COPE нашри хабар берди.
Аввалроқ «қироллик» клуби президенти Флорентино Перес сешанба куни янги ўйинчи учун 150 миллион евро миқдорида таклиф юборишни айтганди.
Манбага кўра, Перес Невешни назарда тутган. Португалиялик 21 ёшли футболчининг Transfermarkt порталидаги баҳоси 140 миллион еврони ташкил этмоқда.
Жоаунинг «ПСЖ» билан амалдаги шартномаси 2029 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.
Якунланган мавсумда у барча турнирларда 38 та ўйинда майдонга тушиб, 7 та гол урди ва 4 та голли узатмани амалга оширди.

Клуб «Реал» может присоединить к своему составу полузащитника «ПСЖ» Жоау Невеша. Об этом сообщил источник COPE.
Ранее президент «королевского» клуба Флорентино Перес заявил, что во вторник он сделает предложение в размере 150 миллионов евро за нового игрока.
По словам источника, Перес имел в виду Невеша. Оценка 21-летнего португальского футболиста на портале Transfermarkt составляет 140 миллионов евро.
Текущий контракт Жоау с «ПСЖ» действует до лета 2029 года.
В завершившемся сезоне он принял участие в 38 матчах во всех турнирах, забил 7 голов и отдал 4 результативные передачи.