«ПСЖ» 55 млн евро эвазига «Аякс» вингери трансфери бўйича келишувга эришди — Фабрицио Романо
«ПСЖ» «Аякс» билан 21 ёшли белгиялик вингер Мика Годтснинг трансфери бўйича келишувга эришди, деб хабар бермоқда инсайдер Фабрицио Романо ўзининг Х тармоғидаги саҳифасида.
Парижликлар ўз таклифларини яхшилаб, футболчи учун 55 миллион евро тўлашга тайёр. Амстердам клуби бундай шартларга рози бўлди, бироқ томонлар ҳали битимни расмийлаштиришни якунламаган - зарур ҳужжатлар ҳали имзоланмаган.
Годтс «Аякс»да 2023 йилнинг январидан бери ҳаракат қилиб келади. Ўшанда футболчи «Генк» сафидан Нидерландияга кўчиб ўтганди. Ушбу мавсумда белгиялик футболчи 4 та ўйин ўтказиб, 1 та гол урди ва 3 та голли узатмани амалга оширди.

«ПСЖ» согласовал трансфер вингера «Аякса» за € 55 млн — Фабрицио Романо
«ПСЖ» достиг соглашения с «Аяксом» по переходу 21-летнего бельгийского вингера Мики Годтса, сообщает инсайдер Фабрицио Романо в Х.
Парижане улучшили своё предложение и готовы заплатить за футболиста € 55 млн. Амстердамский клуб согласился на такие условия, однако стороны пока не завершили формальное оформление сделки — необходимые документы ещё не подписаны.
Годтс выступает за «Аякс» с января 2023 года, когда перешёл из «Генка». В нынешнем сезоне бельгиец успел провести четыре матча, забив один гол и сделав три результативные передачи.