Осиё футбол конфедерацияси (AFC) Абу-Даби, Дубай ва Доҳа шаҳарларида ўтказилиши режалаштирилган минтақавий Чемпионлар Лигаси беллашувлари кўчирилганини эълон қилди.
Бунга Эрон, АҚШ ва Исроил ўртасидаги ҳарбий можаро сабаб бўлган. Эрон томонидан учирилган снарядлар қўшни давлатларга ҳам тушмоқда, у ерларда АҚШ ҳарбий базалари жойлашган.
«AFC тез суръатларда ривожланаётган ушбу вазиятни диққат билан кузатишда давом этади ва барча футболчилар, жамоалар, расмийлар ҳамда мухлислар хавфсизлигини таъминлаш борасида қатъий позицияда қолади», — дейилади AFC баёнотида.
Ўйинлар 2 ва 3 март кунлари ўтказилиши керак эди. Янги саналар ёки ўйинлар ўтказиладиган жой ҳозирча маълум эмас.
Аввалроқ Эрон миллий жамоаси жаҳон чемпионатида иштирок этишдан воз кечиши мумкинлиги маълум қилинганди.

Азиатская футбольная конфедерация объявила о переносе региональных матчей Лиги чемпионов
Азиатская футбольная конфедерация (AFC) объявила о переносе региональных матчей Лиги чемпионов, которые планировалось провести в Абу-Даби, Дубае и Дохе.
Причиной тому стал военный конфликт между Ираном, США и Израилем. Снаряды, выпущенные Ираном, также падают на соседние государства, где расположены военные базы США.
«AFC продолжает внимательно следить за этой стремительно развивающейся ситуацией и остается на твердой позиции по обеспечению безопасности всех футболистов, команд, официальных лиц и болельщиков», — говорится в заявлении AFC.
Игры должны были состояться 2 и 3 марта. Новые даты или место проведения игр пока не известны.
Ранее сообщалось, что национальная сборная Ирана может отказаться от участия в чемпионате мира узнать подробнее.