«Нюкасл» чехиялик футболчи Лукаш Ҳорничекни ўз сафига қўшиб олди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
24 ёшли посбон Португалиянинг «Брага» клубидан АПЛга кўчиб ўтмоқда. Лукаш янги жамоаси билан 5 йиллик шартномага имзо чекди.
«Бу клубга ўтганимдан жуда хурсандман. Янги лигада ўзимни ижобий кўрсатиш учун ажойиб имконият берилди.
Келишим билан мени илиқ кутиб олишди. Мослашишим учун шерикларим чин дилдан ёрдам беришмоқда ва бу мен учун қадрли.
Биламан, «Нюкасл» буюк тарихга эга клуб. 52 минг мухлис қаршисидаги баҳслар атмосферасини ҳис қилиш эса шунчаки ажойиб. Улар қаршисида тўп тепишни интиқлик билан кутяпман», — деди Ҳорничек.

«Ньюкасл» пополнил свои ряды чешским футболистом Лукашом Горничеком. Об этом сообщается на официальном сайте клуба.
24-летний голкипер переходит в АПЛ из португальского клуба «Брага». Лукаш подписал 5-летний контракт с новым клубом.
«Я очень рад переходу в этот клуб. Мне предоставилась великолепная возможность проявить себя в новой лиге.
Меня тепло встретили при переходе. Партнеры искренне помогают мне адаптироваться, и это очень ценно для меня.
Я знаю, что «Ньюкасл» — клуб с великой историей. Чувствовать атмосферу матчей перед 52 тысячами болельщиков — это просто потрясающе. Я с нетерпением жду возможности выйти на поле перед ними», — сказал Горничек.