34 ёшли ҳужумчи клуб базасига келиб, суратга тушди ва қаҳва ичганидан сўнг у ерни тарк этди.
Аввалроқ 34 ёшли ҳужумчи Бразилия А Сериясининг 20-туридан ўрин олган «Шапекоэнсе» (2:2) билан ўйиндан кейин кийиниш хонасида 21 ёшли Габриэл Бонтемпони «бир тўда ахлат» деб атагани ва 19 ёшли Жоао Ананяс билан тортишиб қолгани ҳақида хабар берилганди.
Кейинчалик Неймар жамоадошлари билан жанжал бўлганини рад этди: «Бу бутун жамоа билан бўлган суҳбат эди. Ёлғон материалларни тарқатаётган одам ҳеч нарсани билмайди».
O Globo маълумотларига кўра, баҳсдан кейинги куни Неймар «Сантос» базасига келган, аммо суратга тушиб, қаҳва ичганидан сўнг у ерни тарк этган. Ҳужумчи асосий таркиб футболчилари учун режалаштирилган тикланиш машғулотида қатнашмаган, бу эса мураббийлар штаби режасига кирмаганди.
Шунингдек, «Сантос» директорлар кенгаши аъзолари кийиниш хонасидаги можаро ҳолатларини аниқлаш учун машғулот базасига келгани айтилмоқда.

34-летний нападающий прибыл на базу клуба, сделал фото и выпил кофе, после чего покинул её.
Ранее сообщалось, что 34-летний нападающий после матча 20-го тура Бразильской Серии А против "Шапекоэнсе" (2:2) назвал 21-летнего Габриэла Бонтемпони "кучей мусора" и вступил в перепалку с 19-летним Жоао Ананьясом в раздевалке.
Позднее Неймар опроверг слухи о ссоре с одноклубниками: «Это было обсуждение с командой в целом. Человек, распространяющий ложную информацию, не знает, о чём говорит».
По данным O Globo, на следующий день после матча Неймар прибыл на базу "Сантоса", но, сделав фото и выпив кофе, покинул её. Нападающий не участвовал в восстановительной тренировке, запланированной для игроков основного состава, что не входило в планы тренерского штаба.
Также сообщается, что члены совета директоров "Сантоса" прибыли на тренировочную базу для выяснения обстоятельств конфликта в раздевалке.