Дана Уайт Макгергорнинг қанча муддатга сафдан чиққанини айтди
UFC президенти Дана Уайтнинг маълум қилишича, промоушеннинг икки вазн тоифасидаги собиқ чемпиони Конор Макгрегор камида бир йил давомида жанг қила олмайди.
«Конор бир йилга сафдан чиқди», — деди Уайт Zuffa Boxing матбуот анжуманида.
Эслатиб ўтамиз, 12 июл куни Лас-Вегасда (АҚШ) бўлиб ўтган UFC 329 турнирида Макгрегор биринчи раундда оёғидан жароҳат олиб, Макс Ҳоллоуэйга техник нокаут орқали мағлуб бўлганди. Аввалроқ ирландиялик юлдуз ушбу жангни ўтказилмаган деб ҳисоблашга чақирган эди.
Икки жангчи ўртасидаги илк тўқнашув 2013 йилда бўлиб ўтган ва унда Конор ҳакамларнинг якдил қарори билан ғалаба қозонган.

Дана Уайт рассказал, на сколько выбыл Макгрегор
Президент UFC Дана Уайт сообщил, что бывший чемпион промоушена в двух весовых категориях Конор Макгрегор не сможет драться по крайней мере в течение года.
«Конор выбыл на год», — сказал Уайт на пресс-конференции Zuffa Boxing.
Напомним, 12 июля в Лас-Вегасе (США) на турнире UFC 329 Макгрегор получил травму ноги в первом раунде и потерпел поражение техническим нокаутом от Макса Холлоуэя. Ранее ирландская звезда призывала считать этот бой несостоявшимся.
Первое противостояние между двумя бойцами состоялось в 2013 году, и тогда Конор одержал победу единогласным решением судей.