«Мец» — «Фортуна» ўртоқлик ўйинида юзага келган жанжалда аёл ҳакам жароҳат олди
«Мец» ва «Фортуна» (Ситтард) жамоалари ўртасидаги ўртоқлик ўйини вақтида ҳакам Матилда Демонсэ жароҳат олди.
Беллашувнинг 39-дақиқасида футболчилар ўртасида оммавий жанжал келиб чиқди. Бош ҳакам сифатида ишлаётган Демонсэ можаро иштирокчиларини ажратишга уринди, аммо тартибсизлик пайтида майсага йиқилди.
26 ёшли ҳакам бир неча дақиқа қўлини ушлаб, майдонда ётди. Унга ёрдам бериш учун ассистентлар, шифокорлар ва хавфсизлик хизмати ходимлари етиб келишди.
Ўйин давом эттирилганидан сўнг Демонсэ маълум вақт лайнсмен вазифасида ишлашни давом эттирди, аммо танаффусдан кейин майдонга қайтмади.

Во время товарищеского матча между командами «Мец» и «Фортуна» (Ситтард) арбитр Матильда Демонсэ получила травму.
На 39-й минуте встречи возникла массовая потасовка между футболистами. Исполняя обязанности главного арбитра, Демонсэ попыталась разнять участников конфликта, но в ходе беспорядков упала на газон.
26-летняя судья несколько минут лежала на поле, держась за руку. Ассистенты, врачи и сотрудники службы безопасности поспешили к ней на помощь.
После того, как игра была возобновлена, Демонсэ продолжила работать в качестве линейного арбитра, но после перерыва на поле не вышла.