«Милан» сардори Майк Менян клубдаги келажаги ҳақида ўйламоқда. La Gazzetta dello Sport хабарига кўра, 30 ёшли дарвозабон Массимилиано Аллегри, спорт директори Игли Таре ва дарвозабонлар мураббийи Клаудио Филиппининг истеъфога чиқарилганидан норози.
Айниқса, Менян Филиппи билан яхши муносабатда бўлган. Бундан ташқари, «Милан» кетма-кет иккинчи мавсум Чемпионлар лигасида иштирок эта олмайди.
Айни вақтда Саудия Арабистонининг «Ан Наср» клуби янги дарвозабон изламоқда. Риёд жамоаси Менянга «Милан»да олаётган 7 миллион евродан юқори маош таклиф қилиши мумкин.
Бироқ футболчининг Саудия Арабистонига кўчиб ўтишга қанчалик тайёр экани ҳозирча номаълум.
Маълумот учун, «Милан» раҳбарияти ва бош мураббий Рубен Аморим Менян билан учрашиб, унинг келажаги борасидаги вазиятни муҳокама қилишни режалаштирмоқда. Клуб франциялик дарвозабонни жамоада сақлаб қолишни истайди, бироқ унинг хоҳишига қарши чиқмоқчи эмас.

Капитан «Милана» Майк Меньян задумывается о своем будущем в клубе. Как сообщает La Gazzetta dello Sport, 30-летний вратарь недоволен увольнением Массимилиано Аллегри, спортивного директора Игли Таре и тренера вратарей Клаудио Филиппи.
Особенно Меньян был в хороших отношениях с Филиппи. Кроме того, «Милан» второй сезон подряд не сможет участвовать в Лиге чемпионов.
В это время саудовский клуб «Ан-Наср» ищет нового вратаря. Команда из Эр-Рияда может предложить Меньяну зарплату выше, чем 7 миллионов евро, которые он получает в «Милане».
Однако пока неизвестно, насколько сам футболист готов переехать в Саудовскую Аравию.
Для информации: руководство «Милана» и главный тренер Рубен Аморим планируют встретиться с Меньяном, чтобы обсудить ситуацию с его будущим. Клуб хочет сохранить французского вратаря в составе, но не собирается идти против его желания.