«Реал» ҳужумчиси Килиан Мбаппе жамоанинг келаси бош мураббийи борасидаги миш-мишларни янада кучайтирди. Маълум бўлишича, у ижтимоий тармоқларда Жозе Моуринионинг Мадрид клубига қайтиши ҳақидаги постга лайк босган.
Ушбу ҳолат испанияликлар орасида мураббий алмашинуви эҳтимоли ҳақида янги муҳокамаларни бошлаб берди. «Реал»да ушбу мавсум натижалари фонида Алваро Арбелоанинг келажаги сўроқ остида қолмоқда.
Қайд этиш жоиз, Моуринио аввал ҳам «Реал»ни бошқарган ва 2010–2013 йиллар оралиғида жамоа билан Ла Лигада рекорд 100 очко жамғариб, чемпионликни қўлга киритган. Ўша даврда Криштиану Роналду фаолиятининг энг самарали босқичларидан бирини ўтказган эди.
Манбаларда Мбаппенинг ушбу ҳаракати португалиялик мутахассис билан ишлашга ижобий қараш сифатида талқин қилинмоқда. Бу эса Арбелоанинг позициясига босимни янада кучайтириши мумкин.
Мураббийнинг ўзи эса вазиятга қисқа изоҳ берди: «Лайклар мени қизиқтирмайди. У кимни хоҳласа, ўшани ёқтириши мумкин», — деди Арбелоа ESPN нашрига.

Нападающий «Реала» Килиан Мбаппе усилил слухи о новом главном тренере команды. Сообщается, что он поставил лайк в социальных сетях на пост о возвращении Жозе Моуринью в мадридский клуб.
Эта ситуация вызвала новые обсуждения среди испанцев о возможной смене тренера. На фоне результатов этого сезона будущее Альваро Арбелоа в «Реале» оказалось под вопросом.
Стоит отметить, что Моуринью уже возглавлял «Реал» и в период с 2010 по 2013 годы с командой в Ла Лиге набрал рекордные 100 очков и завоевал чемпионство. В то время Криштиану Роналду проводил один из самых продуктивных этапов своей карьеры.
Источники интерпретируют этот шаг Мбаппе как положительное отношение к работе с португальским специалистом. Это может усилить давление на позицию Арбелоа.
Сам тренер коротко прокомментировал ситуацию: «Лайки меня не интересуют. Он может ставить их кому хочет», — сказал Арбелоа.