«Ман Сити» яримҳимоячиси яқин орада «Нюкасл»га ўтиши мумкин
«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Нико Гонсалес яқин орада «Нюкасл»га ўтиши мумкин. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
«Шаҳарликлар» билан келишувга эришиш деярли якунланган, 24 ёшли футболчининг вакиллари билан музокаралар ҳам жадал давом этмоқда. Битим яқин кунларда амалга ошиши мумкин.
Маълумот ўрнида, 2025 йил бошида «Манчестер Сити» Никони «Порту»дан 60 миллион еврога сотиб олганди. Transfermarkt экспертлари баҳосига кўра, яримҳимоячининг ҳозирги қиймати 40 миллион еврони ташкил этади.
Қайд этиш лозим, кеча, 23 август куни Энцо Мареска бошчилигидаги жамоа АПЛ 1-турида «Борнмут» устидан 2:1 ҳисобида иродали ғалаба қозонди. Нико эса учрашувни тўлиқ захира ўриндиғида ўтказди.

Полузащитник "Ман Сити" вскоре может перейти в "Ньюкасл"
Полузащитник "Манчестер Сити" Нико Гонсалес вскоре может перейти в "Ньюкасл". Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Соглашение с "горожанами" почти завершено, переговоры с представителями 24-летнего футболиста также активно продолжаются. Сделка может быть осуществлена в ближайшие дни.
Для справки: в начале 2025 года "Манчестер Сити" приобрел Нико у "Порту" за 60 миллионов евро. По оценке экспертов Transfermarkt, текущая стоимость полузащитника составляет 40 миллионов евро.
Следует отметить, что вчера, 23 августа, команда под руководством Энцо Марески в 1-м туре АПЛ одержала волевую победу над "Борнмутом" со счётом 2:1. Нико же провёл матч полностью на скамейке запасных.