Линдстрём «Шалке»га ўтмоқда
Таниқли инсайдер Фабрицио Романонинг хабарига кўра, Еспер Линдстрёмнинг «Шалке»га трансфери бўйича барча келишувларга эришилди.
«Наполи» ва Германия клуби ижара шартномаси бўйича келишиб олган. Битимда 5 миллион евролик сотиб олиш ҳуқуқи ҳам кўзда тутилган.
Шунингдек, «Наполи» «Шалке» Бундеслигада қолса ва Линдстрём белгиланган миқдорда ўйинларда майдонга тушса, қўшимча бонусларга ҳам эга бўлади.
Маълумот учун, 26 ёшли даниялик футболчи айни пайтда тиббий кўрикдан ўтмоқда. Расмий эълон яқин соатларда кутилмоқда.

Линдстрем переходит в «Шальке»
По сообщению известного инсайдера Фабрицио Романо, достигнуты все соглашения по трансферу Йеспера Линдстрема в «Шальке».
«Наполи» и немецкий клуб договорились об арендном соглашении. В сделку также включено право выкупа за 5 миллионов евро.
Кроме того, «Наполи» получит дополнительные бонусы, если «Шальке» останется в Бундеслиге и Линдстрем сыграет определенное количество матчей.
Для справки, 26-летний датский футболист в данный момент проходит медицинский осмотр. Официальное объявление ожидается в ближайшие часы.