«Барселона» президенти Жоан Лапорта Хулиан Алварес бўйича таклифнинг амал қилиш муддати чекланганини айтди.
Аввалроқ «Атлетико» ҳужумчиси клубни тарк этиш истаги борлигини билдирган эди: «Менимча, барча учун энг яхши вариант — трансфер. Ўз орзумни амалга оширмоқчиман».
Кейинроқ Мадрид клуби аргентиналик футболчи билан музокаралар олиб боргани учун «Барселона» устидан FIFA ва Испания футбол федерациясига (RFEF) шикоят қилди.
«Биз ҳеч кимнинг куйига рақсга тушмоқчи эмасмиз. Бу ерда ритмни ўзимиз белгилаймиз. Таклиф бердик, аммо у муддатсиз эмас. У қанча вақт кучда бўлишини кўрамиз. Биз мураббий ва спорт бўлими сўраган футболчи билан шартнома қилиш истагимизни билдирдик. Хулиан бизга жуда ёқади ва, менимча, у — ажойиб футболчи.
«Атлетико» билан муносабатларимиз жуда яхши. Бизнинг таклифимиз сабаб тушунмовчилик юзага келди ва мен уларга ҳаммасини тушунтирдим. Биз босим ўтказмадик. Мен фақат уларда муқобил вариант пайдо бўлганидан кейин ҳам таклифимиз кучда қолишини айтдим. Ҳозирча бу масала кейинги босқичга ўтгани йўқ», — дея Лапортанинг сўзларини келтиради Marca.
Лапорта Алварес трансфери ҳақида: «Ҳеч кимнинг куйига рақсга тушмаймиз. Таклифимиз муддати чегараланган»

Лапорта об Алваресе: "Мы не будем плясать под чью-то дудку. Наше предложение ограничено по времени"
Президент «Барселоны» Жоан Лапорта сообщил, что предложение по Хулиану Алваресу ограничено по времени.
Ранее нападающий «Атлетико» выразил желание покинуть клуб: «Думаю, что лучший вариант для всех — это трансфер. Хочу воплотить свою мечту».
Позже мадридский клуб подал жалобу на «Барселону» в FIFA и Королевскую федерацию футбола Испании (RFEF) за переговоры с аргентинским футболистом.
«Мы не собираемся плясать под чью-то дудку. Здесь мы задаем ритм. Мы сделали предложение, но оно не бессрочно. Посмотрим, как долго оно будет действовать. Мы выразили желание подписать контракт с футболистом, которого запросили тренер и спортивный отдел. Хулиан нам очень нравится, и, на мой взгляд, он — замечательный футболист.
Наши отношения с «Атлетико» очень хорошие. Возникло недопонимание из-за нашего предложения, и я все объяснил им. Мы не оказывали давления. Я просто сказал, что наше предложение останется в силе, даже если у них появится альтернативный вариант. Пока что этот вопрос не перешел на следующий этап», — цитирует слова Лапорты Marca.