«Барселона» ҳимоячиси Криштианунинг либосини олиш нияти йўқ эмаслигини тан олди.
Испания миллий жамоаси ва «Барселона» марказий ҳимоячиси Пау Кубарси Португалия миллий жамоаси сардори Криштиану Роналдунинг либосини олиш нияти йўқ эмаслигини тан олди.
«Португалияга қарши ўйиндан кейин Роналду билан либос алмашишни истардим. Лекин буни фақат мен хоҳлаётганим йўқ, навбат жуда узун бўлиши мумкин», — деди Кубарси Barca Universal нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Испания миллий жамоаси 1/16 финал босқичида Австрияни 3:0 ҳисобида мағлуб этган бўлса, Португалия Хорватия устидан ўйин сўнггида урилган гол эвазига 2:1 ҳисобида ғалаба қозонганди.
Испания ва Португалия миллий жамоалари 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичида ўзаро баҳс олиб боради. Учрашув 6 июлдан 7 июлга ўтар кечаси Тошкент вақти билан 00:00 да старт олади.

Кубарси: «Я бы хотел обменяться футболками с Роналду»
Центральный защитник сборной Испании и «Барселоны» Пау Кубарси признал, что не прочь получить футболку капитана сборной Португалии Криштиану Роналду.
«После игры с Португалией я бы хотел обменяться футболками с Роналду. Но я не единственный, кто этого хочет, очередь может быть очень длинной», — сказал Кубарси в интервью изданию Barca Universal.
Для справки, сборная Испании в 1/16 финала разгромила Австрию со счётом 3:0, а Португалия одержала победу над Хорватией благодаря голу, забитому в конце матча, со счётом 2:1.
Сборные Испании и Португалии встретятся в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года. Матч начнётся в полночь с 6 на 7 июля по ташкентскому времени.