Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичи доирасидаги Норвегияга қарши ўйин олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Норвегия — жуда кучли рақиб. Бу яхши шаклланган, юқори маҳоратга ва аъло даражадаги ўйин услубига эга жамоа. Улар ҳужумда яхшигина салоҳиятга эга ва шу билан бирга, мувозанатни ҳам яхши сақлайди.
Норвегия ҳужумкор футбол ўйнайди, шунинг учун уларга қарши тезкор қарши ҳужумлар ташкил этиш жуда қийин. Айниқса, уларнинг маркази жуда самарали ҳаракат қилади.
Биз энг яхши футболимизни намойиш этишимиз керак. Менимча, ҳозир айнан шуни амалга ошириш вақти келди.
Японияга қарши оғир ўйин (2:1)дан кейин ўзимизга бўлган ишончимиз янада ошди. Биз янада кучайишни истаймиз ва ҳар қандай вазиятга тайёрмиз», — деди Анчелотти Бразилия миллий жамоаси матбуот хизматига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқич доирасидаги Бразилия ва Норвегия миллий жамоалари ўртасидаги учрашув 5 июлдан 6 июлга ўтар кечаси Тошкент вақти билан 01:00 да старт олади.

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти поделился своими мыслями перед игрой с Норвегией в рамках 1/8 финала чемпионата мира 2026 года.
«Норвегия — очень сильный соперник. Это хорошо организованная команда с высоким мастерством и отличным игровым стилем. Они обладают хорошим атакующим потенциалом и при этом отлично сохраняют баланс.
Норвегия играет в атакующий футбол, поэтому организовать быстрые контратаки против них очень сложно. Особенно их центр действует очень эффективно.
Мы должны показать наш лучший футбол. Я считаю, что сейчас самое время реализовать это.
После тяжелой игры против Японии (2:1) наша уверенность в себе возросла. Мы хотим стать еще сильнее и готовы к любой ситуации», — сказал Анчелотти в интервью пресс-службе сборной Бразилии.
Для информации: матч 1/8 финала чемпионата мира 2026 года между сборными Бразилии и Норвегии начнется в ночь с 5 на 6 июля в 01:00 по ташкентскому времени.