Учрашув Майами шаҳрида бўлиб ўтади.
Амалдаги жаҳон чемпионлари Аргентина миллий жамоаси мундиал 1/16 финал босқичида Кабо-Вердега қарши майдонга тушади.
Аргентиналиклар гуруҳ босқичини J гуруҳида 1-ўринда якунлаган бўлса, Кабо-Верде H гуруҳида 2-поғонани эгаллаб, плей-офф йўлланмасини қўлга киритди. Ушбу жамоалар ўртасидаги ўзаро учрашув 3 июл куни Майами шаҳрида бўлиб ўтади.
H гуруҳида 1-ўринни олган Испания миллий жамоаси эса 1/16 финал босқичида J гуруҳининг 2-ўрин соҳиби билан куч синашади. Бу жамоа Австрия ёки Жазоир бўлиши кутилмоқда.

Действующие чемпионы мира, сборная Аргентины, выйдут на поле против Кабо-Верде в 1/16 финала чемпионата мира.
Аргентинская команда завершила групповой этап на первом месте в группе J, в то время как Кабо-Верде заняла вторую позицию в группе H, обеспечив себе место в плей-офф согласно этой ссылке. Очная встреча этих команд состоится 3 июля в городе Майами.
Сборная Испании, занявшая первое место в группе H, в 1/16 финала сразится с командой, занявшей второе место в группе J. Ожидается, что это будет Австрия или Алжир.