Колумбиялик яримҳимоячи Хамес Родригес миллий жамоадаги шериги Луис Диаснинг «Олтин тўп»га эга чиқиши ҳақида гапирди.
«Диас «Олтин тўп» ютиши мумкинми? Нега энди йўқ? У мен учун ҳозир дунёнинг энг яхши 5 футболчисидан бири бўлиб турибди.
Агар биз мундиалда финалга чиқсак, у «Олтин тўп»ни қўлга киритиши мумкин», — деди Хамес. Маълумот ўрнида, Луис якунланган мавсум барча мусобақаларда 51 ўйин ўтказиб, 26 гол ва 23 ассист муаллифи бўлган.
Колумбия миллий жамоаси эса жаҳон чемпионати гуруҳ босқичида Португалия, Конго ДР ва Ўзбекистон миллий жамоаларига қарши баҳс олиб боради.

Хамес Родригес: «Диас может выиграть "Золотой мяч"? Почему бы и нет?»
Колумбийский полузащитник Хамес Родригес рассказал о возможности завоевания "Золотого мяча" его соотечественником Луисом Диасом.
«Диас может выиграть "Золотой мяч"? Почему бы и нет? Для меня он сейчас один из лучших 5 футболистов в мире.
Если мы выйдем в финал на чемпионате мира, он может завоевать "Золотой мяч"», — сказал Хамес. Напомним, что Луис в завершившемся сезоне провел 51 матч во всех соревнованиях, забив 26 голов и сделав 23 ассиста.
Сборная Колумбии на групповом этапе чемпионата мира встретится с командами Португалии, ДР Конго и Узбекистана в матчах.