Ўзбекистон футзал федерацияси президенти Бекзод Маматқулов раислигида Ижроия қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Бу ҳақда Ўзбекистон футзал федерацияси матбуот хизмати хабар берди.
Унда 2026/2027 йилги мавсум олдидан амалга оширилаётган тайёргарлик ишлари кўриб чиқилди. Шунингдек, XXX миллий чемпионати — Олий лигада иштирок этувчи клублар рўйхати тасдиқланди.
Янги мавсумда Олий лигада 12 та жамоа иштирок этиши белгиланди. 10 июлдан янги мавсум учун трансфер ойнаси очилади. 2 сентябр куни Ўзбекистон Суперкубоги учрашуви расман бошланади. Унда Ўзбекистон чемпиони ва кубоги финалчиси ўзаро беллашади.

Под председательством президента Федерации футзала Узбекистана Бекзода Маматкулова состоялось очередное заседание Исполнительного комитета. Об этом сообщила пресс-служба Федерации футзала Узбекистана.
На заседании обсуждалась подготовка к сезону 2026/2027 годов. Также был утвержден список клубов, которые примут участие в XXX Национальном чемпионате — Высшей лиге.
В новом сезоне в Высшей лиге примут участие 12 команд. С 10 июля откроется трансферное окно для нового сезона. 2 сентября официально стартует матч за Суперкубок Узбекистана, в котором встречаются чемпион Узбекистана и финалист кубка.