FIFA Инфантинонинг Трамп маъмурияти билан алоқалари бўлгани ҳақидаги маълумотларни расман рад этди
Халқаро футбол федерацияси (FIFA) ташкилот раҳбари Жанни Инфантинонинг АҚШ президенти Доналд Трамп маъмурияти билан алоқалари бўлгани ҳақидаги маълумотларни расман рад этди.
Бунгача ОАВда FIFA президенти гўёки ташкилот раҳбари бўлажак сайловларида иштирок этиш учун америкалик сиёсатчиларнинг қўллаб-қувватловини олишга урингани ҳақида хабарлар тарқалганди. АҚШ давлат котиби ёрдамчиси Дилан Жонсон ҳам ушбу маълумотларнинг ҳақиқатга тўғри келмаслигини тасдиқлаган.
«FIFA президенти АҚШ президентига ёки унинг маъмурияти аъзоларидан бирортасига қўнғироқ қилмаган. Бу мутлақо уйдирма», — дейилади ташкилотнинг ижтимоий тармоқдаги хабарида.
Маълумот ўрнида, Инфантино 2016 йил феврал ойидан буён FIFA президенти лавозимида ишлаб келмоқда. Аввалроқ Жанни жаҳон чемпионати улушини сотиш режаси ва бойкотлар билан боғлиқ вазиятга ойдинлик киритгани маълум қилинганди.

FIFA официально опровергла сведения о связях Инфантино с администрацией Трампа
Международная федерация футбола (FIFA) официально опровергла сведения о связях руководителя организации Джанни Инфантино с администрацией президента США Дональда Трампа.
Ранее в СМИ распространялись сообщения о том, что президент FIFA якобы пытался заручиться поддержкой американских политиков для участия в будущих выборах главы организации. Помощник госсекретаря США Дилан Джонсон также подтвердил, что эти сведения не соответствуют действительности.
«Президент FIFA не звонил президенту США или кому-либо из членов его администрации. Это абсолютная выдумка», — говорится в сообщении организации в социальной сети.
Напомним, что Инфантино занимает пост президента FIFA с февраля 2016 года. Ранее сообщалось, что Джанни прояснил ситуацию с планом продажи доли чемпионата мира и бойкотами подробнее здесь.