Бу ҳақда чемпионатнинг X (Twitter) ижтимоий тармоғидаги расмий саҳифаси хабар берди.
«Aн Наср» ҳужумчиси ва Португалия миллий жамоаси вингери Жоао Феликс Саудия Пролигаси 2025/2026 йилги мавсумининг энг яхши футболчиси деб топилди. Бу ҳақда чемпионатнинг X (Twitter) ижтимоий тармоғидаги расмий саҳифаси хабар берди.
Бу мавсумда Феликс чемпионат доирасида 33 та ўйинда иштирок этиб, 20 та гол урди ва 10 та голли узатма берди.
Феликс соврин учун курашда Криштиану Роналду («Aн Наср»), Рубен Невеш («Ал Ҳилол»), Айвен Тоуни («Ал Аҳли») ва Хулиан Андрес Кинонесни («Ал Қодисия») ортда қолдирди.
Мавсум якунига кўра, «Ан Наср» 86 очко жамғариб, чемпионликни қўлга киритди. Иккинчи ўринни 84 очко билан «Ал Ҳилол» эгаллади. Кучли учликни эса 81 очко билан «Ал Аҳли» якунлади.

Нападающий «Ан Наср» и вингер сборной Португалии Жоао Феликс признан лучшим футболистом Саудовской Профессиональной Лиги сезона 2025/2026. Об этом сообщила официальная страница чемпионата в соцсети X (Twitter).
В этом сезоне Феликс принял участие в 33 матчах чемпионата, забил 20 голов и отдал 10 голевых передач.
Феликс обошел в борьбе за награду Криштиану Роналду («Ан Наср»), Рубена Невеша («Ал Хилал»), Айвена Тоуни («Ал Ахли») и Хулиана Андреса Киньонеса («Ал Кадисия»).
По итогам сезона «Ан Наср» набрал 86 очков и завоевал чемпионство. Второе место занял «Ал Хилал» с 84 очками. Тройку лидеров замкнул «Ал Ахли» с 81 очком.