«Челси» Энцо Фернандес трансфери бўйича музокаралар учун сўнгги муддатни белгилади
«Челси» яримҳимоячиси Энцо Фернандес трансфери бўйича музокаралар учун сўнгги муддатни эртага, 14 август куни кечгача этиб белгилади. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Маълум қилинишича, агар шу вақтга қадар клублар келиша олмаса, трансфер амалга ошмайди. 25 ёшли аргентиналик футболчини ўз сафига қўшиб олмоқчи бўлган клублар 140,5 миллион евро миқдорида соф таклиф бериши керак.
Қайд этилишича, «Манчестер Сити» футболчига асосий даъвогар бўлиб турибди ва бир неча кундан бери унинг вакиллари билан музокаралар олиб бормоқда. Лондон клуби эса бундан хабардор.
Маълумот ўрнида, Фернандес 2023 йил қишда «Бенфика»дан «Челси»га кўчиб ўтган. Шу вақтдан буён у барча мусобақаларда 166 та ўйинда иштирок этиб, 30 та гол урди.

«Челси» установил крайний срок для переговоров по трансферу полузащитника Энцо Фернандеса на завтра, до вечера 14 августа. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Уточняется, что если к этому времени клубы не достигнут соглашения, трансфер не состоится. Клубы, желающие заполучить 25-летнего аргентинского футболиста, должны предложить чистую сумму в размере 140,5 миллиона евро.
Подчеркивается, что «Манчестер Сити» является основным претендентом на футболиста и уже несколько дней ведет переговоры с его представителями. Лондонский клуб осведомлен о ситуации.
Для справки, Фернандес перешел из «Бенфики» в «Челси» зимой 2023 года. С тех пор он принял участие в 166 матчах во всех турнирах, забив 30 голов.