«Вест Ҳэм» ҳужумчиси Жаррод Боуэн жамоада қолишга қарор қилди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
Англиялик 29 ёшли футболчи жамоа келаси мавсум Чемпионшипда иштирок этишига қарамай, лондонликлар сафида қолишга қарор қилди.
Қайд этилишича, Боуэн яхшиланган шартлар асосида янги шартнома имзолади. Томонлар ўртасидаги келишув 2030 йилгача амал қилади.
Жаррод 2020 йилнинг январ ойида «Ҳалл Сити»дан 20 миллион еврога «болғачилар» сафига кўчиб ўтган. Шу вақт давомида у клуб сафида 279 та учрашувда майдонга тушиб, 84 та гол урди ва 58 та голли узатмани амалга оширди.
Ўтган мавсумда у барча турнирлар доирасида 42 та ўйин ўтказиб, 11 та гол ва 12 та голли узатма муаллифи бўлди.

Нападающий «Вест Хэма» Джаррод Боуэн решил остаться в команде. Об этом сообщил официальный сайт клуба.
29-летний английский футболист принял решение остаться в составе лондонцев, несмотря на то, что команда будет участвовать в Чемпионшипе в следующем сезоне.
Отмечается, что Боуэн подписал новый контракт на улучшенных условиях. Соглашение между сторонами будет действовать до 2030 года.
Джаррод перешел в ряды «молотобойцев» из «Халл Сити» в январе 2020 года за 20 миллионов евро. За это время он провел 279 матчей, забил 84 мяча и сделал 58 голевых передач.