Навбатдаги турда жамоа 19 май куни ўз майдонида «Манчестер Сити»ни қабул қилади.
Натижада «гилос»нинг чемпионатдаги мағлубиятсиз сериясини 16 та ўйинга етди. Клубнинг ушбу серияси январ ойида АПЛнинг 21-турида «Тоттенҳэм» (3:2) устидан қозонилган ғалаба билан бошланган эди.
Шундан сўнг жамоа «Брайтон» (1:1) билан дуранг ўйнади. Кейинчалик «Борнмут» қуйидаги жамоалар билан баҳс олиб борди: «Ливерпул» (3:2), «Вулверҳэмптон» (2:0), «Астон Вилла» (1:1), «Эвертон» (2:1), «Вест Ҳэм» (0:0), «Сандерленд» (1:1), «Брентфорд» (0:0), «Бёрнли» (0:0), «Манчестер Юнайтед» (2:2), «Арсенал» (2:1), «Нюкасл» (2:1), «Лидс» (2:2), «Кристал Пэлас» (3:0) ва «Фулҳэм».
Навбатдаги турда жамоа 19 май куни ўз майдонида «Манчестер Сити»ни қабул қилади. Жамоа ҳозирда АПЛда 6-ўринни эгаллаб турибди.

В 36-м туре Английской Премьер-лиги клуб «Борнмут» минимально обыграл «Фулхэм».
В результате серия «вишен» без поражений в чемпионате достигла 16 матчей. Эта серия клуба началась с победы над «Тоттенхэмом» (3:2) в 21-м туре АПЛ в январе.
После этого команда сыграла вничью с «Брайтоном» (1:1). Затем «Борнмут» встречался со следующими командами: «Ливерпуль» (3:2), «Вулверхэмптон» (2:0), «Астон Вилла» (1:1), «Эвертон» (2:1), «Вест Хэм» (0:0), «Сандерленд» (1:1), «Брентфорд» (0:0), «Бёрнли» (0:0), «Манчестер Юнайтед» (2:2), «Арсенал» (2:1), «Ньюкасл» (2:1), «Лидс» (2:2), «Кристал Пэлас» (3:0) и «Фулхэм».
В следующем туре команда примет «Манчестер Сити» на своем поле 19 мая. В настоящее время команда занимает 6-е место в АПЛ.