Португалиялик 31 ёшли футболчи Мадрид клуби билан 2028 йилнинг ёзига қадар битим имзолади.
«Реал» яримҳимоячи Бернарду Силва билан келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, португалиялик 31 ёшли футболчи Мадрид клуби билан 2028 йилнинг ёзига қадар битим имзолади. Томонлар келишувни яна бир йилга узайтириш имкониятига эга бўлишади.
Эслатиб ўтамиз, хавбек «Манчестер Сити»ни тарк этди ва эркин агент мақомида Ла Лига гранди сафига бориб қўшилади.
Ўтган мавсумда Бернарду барча турнирларда 53 та учрашувда иштирок этиб, учта гол ва бешта голли узатмага муаллифлик қилди. Transfermarkt порталида тақдим этилган маълумотларга кўра, футболчининг бозор қиймати 22 миллион еврони ташкил этади.

«Реал» достиг соглашения с полузащитником Бернарду Силвой. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Португальский 31-летний футболист подписал контракт с мадридским клубом до лета 2028 года. Стороны будут иметь возможность продлить соглашение еще на год.
Напомним, хавбек покинул «Манчестер Сити» и ожидается, что присоединится к гранду Ла Лиги в качестве свободного агента.
В прошлом сезоне Бернарду принял участие в 53 матчах во всех турнирах, забив три гола и отдав пять голевых передач. Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 22 миллиона евро.