Ферран Торреснинг «Барселона»дан «ПСЖ»га ўтиши тобора яқинлашмоқда. Журналист Жерар Ромеро хабарига кўра, испаниялик футболчи Париж клуби билан келишувга эришган ва трансфер бўйича якуний музокаралар давом этмоқда.
Бироқ бу ҳолат «Барселона» футболчилари орасида норозиликка сабаб бўлган. Айрим жамоадошлари Торреснинг «ПСЖ» билан музокараларни «яширинча» олиб боргани ва клубни тарк этиш эҳтимоли ҳақида жамоага ҳеч нарса айтмаганидан норози бўлган.
Бу эса ҳужумчи ва айрим жамоадошлари ўртасида таранглик юзага келишига сабаб бўлган.
Айни пайтда «ПСЖ» Торреснинг трансферини имкон қадар тезроқ якунлашга интилмоқда. Аввалги маълумотларга кўра, томонлар трансфер суммаси бўйича ҳам келишувга яқинлашган.
Маълумот учун, Ферран Торрес ўтган мавсум «Барселона» сафида 49 та учрашувда 21 та гол уриб, 3 та голли узатмани амалга оширган. Унинг амалдаги шартномаси 2027 йилгача амал қилади.

Переход Феррана Торреса из «Барселоны» в «ПСЖ» становится всё более вероятным. По информации журналиста Херара Ромеро, испанский футболист достиг соглашения с парижским клубом, и в настоящее время ведутся окончательные переговоры по трансферу.
Однако эта ситуация вызвала недовольство среди футболистов «Барселоны». Некоторые товарищи по команде возмущены тем, что Торрес вёл переговоры с «ПСЖ» «втайне» и ничего не сообщил команде о возможности своего ухода из клуба.
Это привело к напряжённости между нападающим и некоторыми его товарищами по команде.
В данный момент «ПСЖ» стремится завершить трансфер Торреса как можно скорее. По ранее поступавшей информации, стороны также близки к соглашению по сумме трансфера.
Напомним, что в прошлом сезоне Ферран Торрес в составе «Барселоны» провёл 49 матчей, забил 21 гол и сделал 3 результативные передачи. Его действующий контракт рассчитан до 2027 года.