«Ювентус»нинг бразилиялик яримҳимоячиси Лига 1 ва АПЛдан тушган иккита таклифни қабул қилмаган.
Туриннинг «Ювентус» клуби яримҳимоячиси Дуглас Луис Лига 1 ва АПЛ вакилларидан тушган иккита таклифни рад этган. Бу ҳақда журналист Николо Скира хабар берди.
Манба маълумотларига кўра, 28 ёшли футболчи ҳозир асосий таркибга кириб олиш учун чинакамига имконияти бор ва шу сабабли «Ювентус»да қолишга қарор қилган.
Аввалроқ футболчи хизматларига «Манчестер Юнайтед» қизиқиш билдираётгани ҳақида хабар берилганди.
Маълумот учун, ўтган мавсумнинг биринчи қисмини Луис ижарада «Ноттингҳем Форест»да, иккинчи қисмини эса «Астон Вилла»да ўтказганди. Умумий ҳисобда у барча мусобақаларни инобатга олганда 34 та ўйинда майдонга тушиб, 1 та гол урди ва 2 та голли узатма етказиб берди.

Дуглас Луис отказал клубам Англии и Франции — известна причина
Бразильский полузащитник «Ювентуса» Дуглас Луис отказался от двух предложений из Лиги 1 и АПЛ. Об этом сообщает журналист Николо Скира.
Согласно сведениям источника, 28-летний футболист принял решение остаться в «Ювентусе», поскольку сейчас у него есть хорошие шансы закрепиться в стартовом составе.
Ранее сообщалось, что в приглашении Луиса заинтересован «Манчестер Юнайтед».
Первую часть прошлого сезона Луис провел в аренде в «Ноттингем Форест», вторую — в «Астон Вилле». В общей сложности он появился на поле в 34 встречах с учетом всех турниров, отметился одним голом и записал на свой счет две результативные передачи.