Азиз Амонов «Динамо» машғулотларига қайтди
Самарқанднинг «Динамо» жамоаси ҳужумчиси Азизбек Амонов машғулотларга қайтди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
Ўзбекистон миллий жамоаси билан жаҳон чемпионатида иштирок этиб қайтган Азиз Амонов 18 июл куни «Қизилқум» — «Динамо» (1:2) баҳсида жароҳат олиб сафдан чиққанди. Бир ойлик тиклананиш жараёнидан кейин 28 ёшли ҳужумкор футболчи машғулотларга қўшилди.
Клуб тиббий бўлимининг маълум қилишича, Амонов ҳозирда ўзини яхши ҳис этмоқда ва у жароҳатдан тўлиқ тикланиб, умумжамоавий машғулотларда иштирок этмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Динамо» жамоаси эртага, 19 август куни Олмалиқда ОКМК меҳмони бўлади. Учрашув соат 19:00да бошланади.

Азиз Амонов вернулся к тренировкам «Динамо»
Форвард самаркандского «Динамо» Азизбек Амонов вернулся к тренировкам. Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Азиз Амонов, вернувшийся после участия в чемпионате мира с национальной сборной Узбекистана, получил травму 18 июля в матче «Кизилкум» — «Динамо» (1:2). После месячного восстановления 28-летний нападающий присоединился к тренировкам.
По информации медицинской службы клуба, Амонов сейчас чувствует себя хорошо, полностью восстановился после травмы и принимает участие в общекомандных тренировках.
Напомним, что команда «Динамо» завтра, 19 августа, сыграет в гостях у ОКМК в Олмалыке. Матч начнется в 19:00.