«Атлетико» президенти Энрике Сересо «Барселона» клубининг қизиқишига қарамай, Хулиан Алварес жамоада қолишини яна бир бор таъкидлади.
— Лапорта ҳеч кимнинг хоҳишига қараб ҳаракат қилмаслигини ва Хулиан Алварес бўйича таклиф чексиз муддатга берилмаганини айтди.
— Қаранг, Жоан Лапорта — менинг яхши дўстим ва ажойиб президент. У ҳам, сиз ҳам Хулианнинг келаси мавсумда қаерда ўйнашини яхши биласиз. Лапорта унинг келаси мавсумда қайси клубда ўйнашини билади.
— «Атлетико» бошқа хорижий клубларга нисбатан ҳам «Реал» ва «Барселона»га бўлган муносабати каби қатъий позицияда бўладими?
— Яна бир бор такрорлайман: Хулиан Лопес (Алварес) — «Атлетико» футболчиси ва шундай бўлиб қолади. Бу ҳақда мендан сўраманг. Гапимни бир неча марта такрорланг, шунда эҳтимол бошқа саволлар қолмас, — деди Сересо.

Президент "Атлетико" Энрике Сересо вновь подчеркнул, что Хулиан Альварес останется в команде, несмотря на интерес со стороны "Барселоны".
— Лапорта заявил, что не будет действовать по чьей-либо воле и что предложение по Хулиану Альваресу не имеет постоянного срока.
— Послушайте, Жоан Лапорта — мой хороший друг и отличный президент. И он, и вы хорошо знаете, где будет играть Хулиан в следующем сезоне. Лапорта знает, в каком клубе он будет играть в следующем сезоне.
— "Атлетико" будет занимать такую же жесткую позицию по отношению к другим зарубежным клубам, как и к "Реалу" и "Барселоне"?
— Еще раз повторяю: Хулиан Лопес (Альварес) — игрок "Атлетико" и останется таковым. Не спрашивайте меня об этом. Повторяйте мое заявление несколько раз, и, возможно, не останется других вопросов, — сказал Сересо.