Аргентина ва Испания миллий жамоалари ўртасидаги Финалиссима ўйини бекор қилиниши мумкин. Бу ҳақда El Chiringuito нашри хабар берди.
Бунгача Аргентина — Испания беллашувини Мадриддаги «Бернабеу» стадионида ўтказиш мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди. Дастлаб ўйин 27 март куни Доҳа шаҳрида ўтказилиши режалаштирилган, аммо Яқин Шарқдаги вазият туфайли уни бошқа жойга кўчиришга қарор қилинган. Кейинроқ Аргентина миллий жамоаси Мадридда ўйнашдан бош тортгани маълум бўлди.
TyC Sports журналисти Гастон Эдулнинг маълум қилишича, Аргентина футбол ассоциациясининг (AFA) Финалиссима бўйича сўнгги таклифи шундай: ўйин 31 март куни ва нейтрал майдонда ўтказилиши керак, акс ҳолда баҳс умуман бўлмайди.
ESPN журналисти Эстебан Эдул эса Аргентина томони ўйинни 31 март куни Римдаги «Олимпия» стадионида ўтказишни таклиф қилганини ёзди. Ҳозирча бошқа вариантлар қолмаган.
El Chiringuito нашри эса яқин соатлар ичида Финалиссима бекор қилингани ҳақида расмий баёнот берилиши мумкинлигини хабар қилди. Аввалроқ Финалиссима икки ўйинлик форматда ўтиши мумкинлиги маълум қилинганди.

Финалиссимо между сборными Аргентины и Испании может быть отменён. Об этом сообщил El Chiringuito.
Ранее распространялись слухи, что матч Аргентина — Испания может пройти на стадионе «Бернабеу» в Мадриде. Изначально игра была запланирована на 27 марта в городе Доха, но из-за ситуации на Ближнем Востоке было решено изменить место проведения. Позже стало известно, что сборная Аргентины отказалась играть в Мадриде.
По информации журналиста TyC Sports Гастона Эдула, последнее предложение Аргентинской футбольной ассоциации (AFA) по Финалиссимо такое: матч должен состояться 31 марта на нейтральной территории, иначе игра вовсе не состоится.
Журналист ESPN Эстебан Эдул сообщил, что аргентинская сторона предложила провести матч 31 марта на стадионе «Олимпия» в Риме. Пока других вариантов нет.
El Chiringuito также сообщил, что в ближайшие часы может быть сделано официальное заявление об отмене Финалиссимо. Ранее сообщалось, что Финалиссимо может проходить в формате из двух матчей подробнее...