«Пари Сен-Жермен» президенти Носир Ал-Ҳилайфий «Бавария»га қарши жавоб ўйинидан сўнг (1:1, икки учрашув натижасига кўра 6:5) финал йўлланмаси қўлга киритилгани ва жамоанинг тайёргарлигини баҳолади.
«Бу ажойиб натижа. Қаторасига кетма-кет иккинчи финалга чиқиш бизнинг ғояларимизни амалда тасдиқлайди — мақсадимиз иккинчи ғалабани қўлга киритиш. Бизда 11 ўйинчи эмас — 23 нафар ҳақиқий жангчилар бор. Жамоамиз ҳозир максимал даражада жипслашган. «Бавария» — буюк клуб, юқори даражали футболчилардан иборат таркиби бор ва бундай рақибга қарши баҳс биз учун жиддий синов бўлди. Ўтган йили биз янги тарихимизнинг пойдеворини қўйган эдик ва энди бу муваффақиятни ривожлантиришни ният қилганмиз. Бизнинг мақсадимиз ўзгармайди — мусобақада зафар қучиш. Фикрларимиз фақат иккинчи юлдуз билан банд. Клубнинг асосий активи — бу бир-бирини қўллаб-қувватлайдиган жамоа, ҳар бир футболчи охиригача курашишга тайёр. Парижнинг ҳақиқий руҳи шунда. Биз энг яхши мураббийлар штаби ва ажойиб қўллаб-қувватлайдиган мухлисларга эгамиз: бугун стадионда ҳам фақатгина бизнинг мухлисларимизнинг овозини эшитиш мумкин эди. Улар — энг яхшилари», - деди Ал-Ҳилайфий.

Аль-Хелайфи: «У нас не 11 игроков, а 23 настоящих бойца»
Президент «Пари Сен-Жермен» Нассер Аль-Хелайфи поделился мыслями после ответного полуфинала против «Баварии».
Президент «Пари Сен-Жермен» Нассер Аль-Хелайфи после ответного матча с «Баварией» (1:1, в сумме двух встреч 6:5) оценил завоевание путёвки в финал и готовность команды.
«Это замечательный результат. Выход во второй финал подряд подтверждает наши планы на практике — наша цель взять вторую победу. У нас не 11 игроков — у нас 23 настоящих бойца. В данный момент наша команда максимально сплочённая. «Бавария» — великий клуб с составом из высококлассных футболистов, и такая борьба с соперником стала для нас серьёзным испытанием. В прошлом году мы заложили фундамент нашей новой истории и теперь намерены развивать этот успех. Наша цель остаётся прежней — победа в турнире. Наше внимание сосредоточено только на второй звезде. Основной актив клуба — это команда, поддерживающая друг друга, и каждый футболист готов бороться до конца. Это настоящий дух Парижа. У нас лучшие тренерский штаб и болельщики, оказывающие невероятную поддержку: сегодня на стадионе слышны были только наши фанаты. Они — лучшие», - сказал Аль-Хелайфи.