«Вилярреал» клуби бу мавсум якунида бош мураббий Марселино Торал жамоани тарк этишини расман маълум қилди.
Мутасаддининг клуб билан шартномаси 2026 йилнинг ёзига қадар амал қилади.
«Марс, бу клуб ва унинг мухлислари учун қилган барча ишларинг учун чин юракдан катта раҳмат. Келгуси спорт лойиҳаларингда сенга энг яхши тилакларни тилаймиз», — дейилади клубнинг Х ижтимоий тармоғидаги хабарда.
Эслатиб ўтамиз, Марселино Торал 2023 йилнинг ноябрь ойида «Вилярреал»ни қайта бошқарувига олди. Бунгача у 2013 йилдан 2016 йилгача «субмарина»да ишлаган. Шундан сўнг «Валенсия», «Атлетик» ва «Марсел» клубларига мураббийлик қилган.

«Вильярреал» объявил об уходе Марселино летом
Клуб «Вильярреал» официально заявил, что главный тренер Марселино Тораль покинет команду в конце этого сезона.
Контракт специалиста с клубом действует до лета 2026 года.
«Марс, спасибо тебе от всего сердца за всё, что ты сделал для этого клуба и его болельщиков. Желаем тебе всего наилучшего в твоих будущих спортивных проектах», — говорится в сообщении клуба в социальной сети X.
Напомним, Марселино Тораль возглавил «Вильярреал» в ноябре 2023 года. До этого он работал в «субмарине» с 2013 по 2016 годы. Затем он тренировал клубы «Валенсия», «Атлетик» и «Марсель».