Англия футбол ассоциацияси (FA) омадсизликка учралган тақдирда, миллий жамоа бош мураббийи Томас Тухел билан ҳамкорликни жаҳон чемпионати 1/4 финал босқичидан кейиноқ олдин бекор қилиши мумкин эди.
Маълумот учун, германиялик мутахассис билан амалдаги келишув 2028 йилгача мўлжалланган.
Манбанинг хабар беришича, Тухелнинг ўзи ҳам фаолиятини клуб футболида давом эттиришга қарор қилса, келишувни муддатидан аввал бекор қилиши мумкин. Бироқ бундай ҳолатда мураббий FA'га товон пули тўлаб бериши керак бўлади.
Инглизлар мундиалда яримфиналгача етиб борди ва Аргентинага имкониятни бой бериб (1:2) қўйди. Эндиликда мураббий ишдан кетиши ҳақиқатдан йироқ ва айнан Тухел Англияни Евро-2028га тайёрлайди.

Об этом сообщает The Athletic.
Футбольная ассоциация Англии (FA) могла досрочно расторгнуть контракт с главным тренером национальной команды Томасом Тухелем в случае её вылета до 1/4 финала чемпионата мира – 2026. При этом немецкий специалист, чьё трудовое соглашение рассчитано до 2028 года, получил бы компенсацию.
По информации источника, Тухель также может сам досрочно расторгнуть контракт, если решит продолжить работу в клубном футболе. Однако в таком случае он должен будет выплатить компенсацию FA.
Маловероятно увольнение немецкого тренера после поражения «трёх львов» в полуфинале мирового первенства с Аргентиной (1:2). Ожидается, что Тухель будет готовить Англию к чемпионату Европы 2028 года.