Шерки: «Бу ҳурмат масаласи!»
Яримҳимоячи Франция миллий жамоасининг президент Эммануэл Макрон билан суратдаги вазиятга изоҳ берди.
«Манчестер Сити» клуби яримҳимоячиси Райан Шерки Франция президенти Эммануэл Макрон билан тушган расмидаги ҳолати ҳақида изоҳ берди.
Шерки интернет-мемлар сабабчисига айланиб қолди, чунки у сурада ярим ўтирган ҳолда эди — ижтимоий тармоқ фойдаланувчилари бу ҳолат юзасидан турли тахминлар билан изоҳлар қолдиришди.
«Бу ҳурмат масаласи! Мен вазир хоним билан бирга турган эдим. Мен у кишидан баланд туришни ва қисман тўсиб қолишни хоҳламасдим. Шунинг учун мен ана шундай ҳолатда суратга тушдим», — деди Шерки TF1 эфирида.
Кеча Франция Кот-д'Ивуар миллий жамоаси 1:2 ҳисобида мағлуб бўлди. ЖЧ-2026 бошланишига қадар французлар 8 июн куни Шимолий Ирландия билан ҳам ўйин ўтказади.

Шерки объяснил свою нелепую позу на общем фото сборной Франции: «Это вопрос уважения!»
Полузащитник «Манчестер Сити» Райан Шерки прокомментировал свою позу на фото с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
Шерки превратился интернет-мем, поскольку присел на снимке — пользователям соцсетей показалось, что футболист как будто хочет в туалет.
«Это вопрос уважения! Я же стоял рядом с госпожой министром. Я не мог стоять выше нее и не хотел, чтобы ее было видно меньше меня. Поэтому я и присел», — сказал Шерки в эфире TF1.
Накануне Франция проиграла Кот-д’Ивуару со счетом 1:2 в товарищеском матче. До старта ЧМ-2026 французы также встретятся с Северной Ирландией 8 июня.