«Шалке» клуби форвард Эдин Жеко билан шартномани узайтирмоқчи. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира хабар берди.
Манбага кўра, немис клуби босниялик 40 ёшли форвард билан 2027 йилнинг ёзига қадар янги битим имзоламоқчи.
Жеко келажаги борасида бир қарорга келмади. У жаҳон чемпионати стартига қадар ҳаммасига ойдинлик киритиши кутилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Жеко «Шалке»да йил бошидан бери ўйнаб келмоқда. Унинг амалдаги битими 30 июнга қадар амал қилади. Бу вақт давомида 9 та ўйинда майдонга тушиб, 6 та гол урди ва 3 ассистни қайд этди.
Маълумот учун, Эдин илгари «Фиорентина», «Фенербаҳче», «Интер», «Рома», «Манчестер Сити», «Волфсбург», «Теплице» ва «Железничар» жамоаларида ўйнаган.

«Шальке» хочет продлить контракт с 40-летним Джеко
Клуб «Шальке» намерен продлить контракт с форвардом Эдином Джеко. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
Согласно источнику, немецкий клуб планирует подписать новый контракт с 40-летним боснийским нападающим до лета 2027 года.
Джеко еще не принял решение касательно своего будущего. Ожидается, что ясность в этом вопросе появится до старта чемпионата мира.
Напомним, что Джеко играет за «Шальке» с начала года. Его действующий контракт рассчитан до 30 июня. За это время он провел 9 матчей, забил 6 голов и сделал 3 результативные передачи.
Для информации, ранее Эдин выступал за «Фиорентину», «Фенербахче», «Интер», «Рому», «Манчестер Сити», «Вольфсбург», «Теплице» и «Железничар».