Салоҳга «Ливерпул»да олаётган маошидан 3 баравар кўп сумма таклиф этилди
Саудия Пролигаси раҳбарлари учун «Ливерпул» футболчиси Муҳаммад Салоҳни чемпионатга олиб келиш асосий мақсадлардан бири бўлиб қолмоқда.
Маълум қилинишича, айни пайтда Салоҳга ҳафтасига 1,38 миллион евро маош таклиф этилмоқда. Агар Муҳаммад бу шартномага розилик билдирса, унинг маоши «Ливерпул»да олаётган ойлигидан тахминан 3 бараварга ошади.
Саудия клублари бундай харажатларга тайёр. Чунки улар мисрлик футболчини чемпионатнинг энг асосий юлдузларидан бири бўлади деб ҳисобламоқда. Айниқса, «Ан Наср»дан Криштиану Роналдунинг кетиши мумкинлиги фонида бу масала янада долзарб аҳамият касб этмоқда.
Маълумот ўрнида, Салоҳ 2017 йилда «Рома»дан «Ливерпул»га кўчиб ўтган. Ушбу мавсум вингер АПЛда 17 та ўйин ўтказиб, 4 та гол урди ва 5 та ассист амалга оширди.

Футболист может продолжить карьеру в Саудовской Аравии.
Для руководителей Саудовской Премьер-лиги пригласить игрока "Ливерпуля" Мохаммеда Салаха в чемпионат остается одной из главных целей.
Сообщается, что в настоящее время Салаху предложена зарплата в 1,38 миллиона евро в неделю. Если Мохаммед согласится на этот контракт, его зарплата увеличится примерно в три раза по сравнению с тем, что он получает в "Ливерпуле".
Саудовские клубы готовы к таким расходам, поскольку считают египетского футболиста одной из главных звезд чемпионата. Особенно это актуально на фоне возможного ухода Криштиану Роналду из "Ан Насра".
Напомним, Салах перешел в "Ливерпуль" из "Ромы" в 2017 году. В этом сезоне вингер провел 17 матчей в АПЛ, забил 4 гола и сделал 5 результативных передач.
Ранее сообщалось о смерти деда футболиста, и что он возможно не сможет присутствовать на похоронах. Подробнее по ссылке.