Шу билан бирга 41 ёшли форвард шартномани бекор қилишни режалаштирмаяпти.
Португалиялик футболчи Саудия Арабистони чемпионати доирасида «Ал Иттиҳод»га қарши бўладиган 6 феврал кунги учрашувда иштирок этмайди. У қайдномадан ўрин олмади.
Фабрицио Романо таъкидлашича, ҳужумчи ҳали ҳам Саудия Арабистони Суверен жамғармаси (PIF) лигадаги айрим клубларни турлича муносабат билан бошқараётганидан норози. Унда жароҳат йўқ, жамоа билан бирга машғулот ҳам ўтказган.
Шу билан бирга инсайдер 41 ёшли Криштиану шартномани бекор қилишни ёки МЛСга ўтишни режалаштиряпти, деган хулосаларга шошилмасликка чақирмоқда.
Аввалроқ Роналду PIF унинг клубига чемпионлик учун курашишга халал бераяпти, деб ҳисоблаётгани ҳақида хабар берилганди. Шунингдек, футболчи «рақобатга зарар етказиши» сабабли Бенземанинг «Ал Ҳилол»га ўтишига қарши чиққан, деган маълумотлар ҳам пайдо бўлган.

При этом 41-летний форвард не планирует расторгать контракт.
Португальский футболист не примет участия в матче чемпионата Саудовской Аравии против «Аль-Иттихада», который состоится 6 февраля. Он не был включён в заявку.
По словам Фабрицио Романо, нападающий всё ещё недоволен тем, как Суверенный фонд Саудовской Аравии (PIF) управляет некоторыми клубами лиги по-разному. У него нет травмы, и он тренировался с командой.
Однако инсайдер призывает не делать поспешных выводов о том, что 41-летний Криштиану планирует расторгнуть контракт или перейти в MLS.
Ранее сообщалось, что Роналду считает, что PIF мешает его клубу бороться за чемпионство, сообщалось. Также утверждалось информация, что он выступает против перехода Бензема в «Аль-Хилаль» из-за ущерба для конкуренции.