RMC Sport журналисти Волид Aшершур жаҳон чемпионати-2026 гуруҳ босқичининг 3-турида Эквадорга қарши (2:1) ўйиндан сўнг Германия миллий жамоасининг 40 ёшли дарвозабони Мануэл Нойерни танқид қилди.
«У Германия миллий жамоаси бошланғич таркибида майдонга тушишга лойиқ эмас. У фақат номи учун ўйнамоқда. Мен учун у чинакам фалокат эди.
Бауманн саралаш ўйинларида бошланғич таркибда ўйнашга лойиқ эканлигини кўрсатди, мусобақа олдидан ўтказилган ўйинларда айнан у ўйнади. Мен Бауманнинг мундиалда бошланғич таркибда эмаслигини тушунолмайман ва айниқса, учинчи ўйинда, захирадаги ўйинчиларни майдонга тушириш мумкин бўлган ўйинда.
Мануэл Нойер бу икки гол билан жамоани мағлубиятга дучор қилди. Иккинчи гол эпизоди бу унинг катта хатоси бўлиб, ўйин якунланиш динамикасини тўлиқ ўзгартирди», — деди Aшершур.

Журналист Ашершур: Нойер не заслуживает места в сборной Германии и играет из-за имени
Журналист RMC Sport Валид Ашершур подверг критике 40-летнего вратаря сборной Германии Мануэля Нойера после матча с Эквадором (2:1) в 3-м туре группового этапа чемпионата мира 2026 года.
«Он не заслуживает места в стартовом составе сборной Германии. Он играет из-за своего имени. Для меня он был катастрофичен.
Нужно понимать, что Бауманн заслужил место в стартовом составе в отборочных матчах, и он также играл в подготовительных играх. Я считаю непонятным, что он не выходит в стартовом составе на турнире, и тем более в третьем матче, где можно выпустить на поле запасных.
Мануэль Нойер приговорил команду этими двумя мячами. Во втором случае это его огромная ошибка, которая полностью меняет динамику концовки матча», — сказал Ашершур.