«Манчестер Сити» ҳужумчиси Эрлинг Ҳоланд ёзги трансфер ойнасида Испания чемпионатига кўчиб ўтиши мумкин.
Маълумотларга кўра, норвегиялик гол урар футболчига Мадриднинг «Реал» клуби жиддий қизиқиш билдирмоқда. «Қироллик клуби» раҳбарияти ҳужумчини ёзда ўз сафига қўшиб олиш имкониятини ўрганмоқда. Бу ҳақда аввал ҳам тез-тез хабарлар чиққан эди.
Ҳоланднинг «Манчестер Сити»ни тарк этиши Хосеп Гвардиола жамоа бош мураббийлигидан кетган тақдирда эҳтимоли ошиши айтилмоқда.
25 ёшли футболчининг трансфер қиймати тахминан 200 миллион еврога баҳоланмоқда. Унинг инглиз клуби билан амалдаги шартномаси 2034 йил июн ойининг охиригача амал қилади.

«Реал» рассматривает трансфер Холанда
Нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанд может перейти в чемпионат Испании в летнее трансферное окно.
По данным источников, мадридский клуб «Реал» проявляет серьезный интерес к норвежскому голеадору. Руководство «Королевского клуба» изучает возможность подписания нападающего летом. Об этом уже неоднократно появлялись сообщения.
Сообщается, что вероятность ухода Холанда из «Манчестер Сити» увеличится, если Хосеп Гвардиола покинет пост главного тренера команды.
Трансферная стоимость 25-летнего футболиста оценивается примерно в 200 миллионов евро. Его действующий контракт с английским клубом истекает в конце июня 2034 года.