«Реал» «Ювентус» ҳужумчиси Кенан Йилдизни трансфер қилишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда La Gazzetta dello Sport хабар берди.
Манбага кўра, 21 ёшли футболчи клуб президенти Флорентино Перес учун «трансфер орзуси» ҳисобланади. Мадридликлар бир неча ойдан бери унинг ўйинини кузатиб келмоқда.
Қайд этилишича, туркиялик футболчи яқинда — жорий йил феврал ойида «Ювентус» билан шартномасини 2030 йилгача узайтирган. Бу эса эҳтимолий трансферни мураккаблаштиради.
Маълумот учун, Йилдиз ушбу мавсум барча мусобақаларда 45 та баҳсда майдонга тушиб, 11 та гол ва 10 та ассист қайд этган. Тransfermarkt порталига кўра, футболчининг бозор қиймати 75 миллион еврога баҳоланмоқда.

«Реал» планирует осуществить трансфер нападающего «Ювентуса» Кенана Йылдыза. Об этом сообщил La Gazzetta dello Sport.
По данным источника, 21-летний футболист является «трансферной мечтой» для президента клуба Флорентино Переса. Мадридцы наблюдают за его игрой уже несколько месяцев.
Отмечается, что турецкий футболист недавно — в феврале этого года продлил контракт с «Ювентусом» до 2030 года. Это усложняет возможный трансфер.
Для справки, Йылдыз в этом сезоне принял участие во всех соревнованиях в 45 матчах, забив 11 голов и сделав 10 голевых передач. По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается в 75 миллионов евро.